Podstawowe definicje

Podstawowe warunki handlowe
Dla każdego początkującego entuzjasty kryptowalut warto przestudiować znaczenie podstawowych terminów handlowych w branży kryptograficznej. Oczywiście wprowadzenie zaczyna się od głównej kryptowaluty Bitcoin. Ale oprócz bitcoinów jest tak wiele innych ilości kryptowalut, tutaj wszystkie nazywają się Althingi. Termin ten wywodzi się od dwóch słów „alternatywa” z BitCoin i „monety” – Altcoins.

Altcoin

Termin ten odnosi się do wszystkich kryptowalut, które zostały wynalezione po Bitcoinie. Przypominamy, że Bitcoin był pierwszą kryptograficzną walutą stworzoną w 2009 roku przez tajemniczego Satoschi Nakamoto. Wszystkie te, które przyszły później, takie jak Ethereum, Litecoin Dogecoin, Tron… są uważane za alternatywne monety.

Wszystkie altcoiny oparte są na technologii blockchain i kontynuują proces jej rozwoju. Jak każda waluta krajowa, kryptowaluta ma określoną wartość w stosunku do dolara amerykańskiego, euro i euro.
inne waluty krajowe i jednostki monetarne. Istnieją oceny popularności, popytu i ceny głównych i mało popularnych altcoinów. Te pierwsze znajdują się na tej samej liście co bitcoin i zapewniają porównanie z innymi silnymi graczami na rynku kryptowalut.

10 najlepszych altcoinów jest z definicji uważanych za najbardziej niezawodne pod względem inwestycji. A dzisiaj to jest:

Ethereum ETH
Ripple XRP
Cardano ADA
Polcadot DOT
Binance Coin BNB
Litecoin LTC
Solana SOL
Bitcoin Cash BTH
Stellar XLM
Rating zależy od kapitalizacji, wielkości i popularności monety na rynku kryptowalut.

Jak kupić altcoiny?

Poprzez wydobycie. Wszystkie altcoiny można wydobywać na komputerze.
Niektóre altówki można kupić w ramach zrzutów lotniczych
Wymiana na Bitcoin
Kupuj na giełdach (Bittrex.com, Binance.com, Coinbase.com) za pieniądze fiducjarne i stablecoiny.

Stabilna moneta


Stabilna moneta to kryptowaluta, której cena jest indeksowana do stabilnej wartości, takiej jak na przykład dolar. Wartość nie może wzrosnąć ani spaść. W przypadku silnej niestabilności, gracze kryptowalut mogą wymienić część swoich aktywów na stabilne monety, aby przepuścić burzę. Jednak sama idea stabilnych monet indeksowanych do silnej wartości centralnej jest sprzeczna z zasadami zdecentralizowanych kryptowalut.

USDT jest przykładem stablecoina, jego cena prawie zawsze wynosi około 1 $ …

Sama nazwa mówi sama za siebie – są to kryptowaluty o stabilnej cenie, która nie podlega zmienności, w przeciwieństwie do innych tradycyjnych kryptowalut. Właściwość tę uzyskuje się poprzez powiązanie kursu wymiany monet stabilnych ze stabilnymi aktywami, na przykład walutami fiducjarnymi (dolar amerykański, euro), aktywami fizycznymi (ropa, złoto).

Stablecoiny to obiecujący kierunek w rozwoju kryptowalut, bo pomogą zrealizować jedno z najważniejszych zadań „pieniądza XXI wieku” – zamienić je w pełnoprawny środek płatniczy. W tej chwili żadnemu z zespołów nie udało się stworzyć stablecoina, który zdobyłby powszechne uznanie i popularność. Być może powodem jest to, że jak dotąd żadna z powstałych monet nie spełnia wysokich wymagań w zakresie decentralizacji, bezpieczeństwa i obecności solidnych podstaw technicznych. Jednak czas pokaże, czy w świecie blockchain i kryptowalut pojawi się projekt, który spełni wszystkie wymagania wysokiej jakości i obiecującego stablecoina.

Para handlowa

Para handlowa to stosunek wartości jednej waluty do drugiej.
Gdzie pierwsze miejsce to waluta bazowa, która jest sprzedawana w stosunku do drugiej, stojąca na drugim miejscu.
Na przykład: BTC / USDT – 48880 $. Oznacza to, że kupimy lub sprzedamy Bitcoin za Tether po cenie 48.880 $.
Lub BNB / BTC-0,0027105. W tym przypadku produktem będzie BNB i kupimy lub sprzedamy go w stosunku do wartości bitcoina.

Pary handlowe należy wybierać bardzo ostrożnie. Czasem jedna i ta sama kryptowaluta w stosunku do BTC znacznie spada, aw relacji np. Do ETH czy USDT, TUSD czy USD, EURO wzrasta. Wówczas przy odpowiednich obliczeniach matematycznych można zarobić na różnicy ze spadku w stosunku do bitcoina i wzrostu fiata.

Uchwyt na torebkę:

Są to tak zwane zapasy bezużytecznych monet, które pozostały w bagażu inwestora, ze względu na to, że projekty najwyraźniej okazały się niepłynne i mało poszukiwane od momentu zakupu. Z pewnością każdy z nas ma takie niepłynne aktywa.

To oznacza kogoś, kto długo przechowuje swoją monetę kryptowaluty. Zasadniczo, gdy cena Twojego ulubionego coina spada i przegapisz okienko strzału sprzedaży, często zdarza się, że jest już za późno. Więc zamiast odsprzedawać swoją wartość za grosze, stajesz się posiadaczem tzw. „torby,” mając nadzieję, że pewnego dnia cena wróci.

Hodl:

Kiedy rynek jest poruszony, są tacy, którzy trzymają i sprzedają, albo dlatego, że wiedzą, co robią, albo dlatego, że mają słabe ręce (patrz poniżej). Jak powiedziałem, „pro” kryptowaluty piszą to słowo HODL, ponieważ w grudniu 2013 r. Na forum poświęconym Bitcoinowi jeden z członków zamieścił wiadomość o tytule „I AM HODLING” z błędem wpisywania, a stał się memem, który stał się popularny. Niektórzy posunęli się nawet do przekształcenia słowa HODL w akronim oznaczający: „Hold On for Dear Life”.

Inwestor jest przekonany o wzroście danej kryptowaluty w przyszłości, inwestuje w nią i jej nie sprzedaje. Na rynku kryptowalut pojawili się nowi gracze, którzy np. Inwestują tylko w BTC i ETH, tworząc swój portfel inwestycyjny, trzymają te monety w portfelach i nie sprzedają, wiedząc, że najwyższa cena wciąż czeka.

Niedźwiedź / Niedźwiedzi,

Uważa się, że rynek bessy istnieje, gdy nastąpił spadek ceny -20% ceny szczytowej. A „Niedźwiedzie” sugerują, że zaczyna się trend spadkowy. Oznacza to, że możesz składać zamówienia na sprzedaż aktywów kryptograficznych, stojąc na krótkiej pozycji.

Byczy i niedźwiedzi.


Kurs jest „uparty”, gdy rośnie.
Byk (Byk) jest tym, który zamierza skorzystać na tym wzroście.
Cena jest „niedźwiedzia”, gdy spada. Niedźwiedź jest tym, który zamierza wykorzystać ten spadek.

Byk / Byczy,

Zwykle uważa się, że hossa ma miejsce, jeśli nastąpił wzrost ceny + 20% niższej ceny. Byki zakładają, że zaczyna się trend wzrostowy, składając zamówienia na zakup aktywów kryptograficznych, wchodząc w długą pozycję.

Fud

FUD to termin znany poza sferą kryptowalut. W głowach ludzi rozpowszechnia się plotki lub wątpliwe, ale przerażające ogłoszenia, które mają zachęcić ludzi do sprzedaży swoich papierów wartościowych i tym samym obniżenia ceny kryptowaluty.

Psychologiczna taktyka manipulacji oparta na strachu, niepewności i wątpliwościach. Rynek kryptowalut jest bardzo młodą gałęzią gospodarki, obarczony jest dużym ryzykiem, które może doprowadzić inwestora do wzbogacenia się, a także do utraty znacznej części aktywów kryptograficznych. Dlatego ważne jest, aby każdy inwestor znał stopień własnego ryzyka: albo jest skłonny zaryzykować cały swój kapitał, albo połowę, lub tylko 5–10%. Będzie można na tym budować, budując własną strategię inwestycyjną.

Sats

Najmniejsza jednostka Bitcoin to 0,00000001. Ze względu na wysoki koszt bitcoinów, inwestorzy mogą kupić część głównej monety kryptograficznej iz czasem możesz przenieść swoje portfolio kryptograficzne do całej monety-1BTC

Fomo

FOMO oznacza „Strach przed przegapieniem”. Zasadniczo dzieje się tak, gdy wszyscy dają się ponieść kryptowalutom, a ludzie boją się przegapić dobrą ofertę. Dlatego kupują go za każdą cenę, a jego wartość może wzrosnąć do bardzo wysokich cen, zanim wybiją i rozpoczną okres korekty (spadek ceny, aby powrócić do rozsądnego poziomu).

Pump & Dump


Pump & Dump (lub P&D dla bliskich przyjaciół) to manipulacja na rynku. Zasadniczo ludzie zorganizowani w grupie lub wielorybie bawią się powoli, ale pewnie gromadząc dużą ilość z określonego zakątka, a kiedy czują, że mają dość, masowo sprzedają sobie tę wartość lub kołyszą pozytywne plotki, powodując sztuczny wzrost ceny waluta (pompa). Mała rybka myśli wtedy o powąchaniu dobrej okazji i również zaczyna kupować ten róg. Wieloryb lub grupa następnie odsprzedaje wszystkie swoje zapasy po najwyższej cenie wszystkim gogom, a kiedy wszystko zostanie sprzedane, nie ma już kupujących (lub bardzo niewielu), a cena spada (Dump)

Długi krótki

Tak zwana „długa” transakcja rozpoczyna się od zakupu w nadziei na późniejszą odsprzedaż jej wartości po wyższej cenie. To jest klasyczne.
Tak zwana „krótka” transakcja rozpoczyna się od sprzedaży (jeszcze przed zakupem), z nadzieją na późniejszy zakup cennych akcji po niższej cenie i osiągnięcie zysku.

Handel na marginesie


Dzieje się tak, gdy handlujesz papierami wartościowymi pożyczonymi od innych na giełdach. Zasadniczo pożyczasz bitcoiny innych osób, handlujesz z nimi i zwracasz je z odsetkami, a reszta marży należy do Ciebie.

Zlecenie z limitem

Jest to zlecenie sprzedaży lub kupna, które jest tworzone automatycznie, gdy cena osiągnie wybrany przez Ciebie poziom (w górę lub w dół).

Niezależnie od przypadku, gdy wślizgniesz się do świata kryptowalut i zdecydujesz się wydać na to rozsądną kwotę – pamiętaj, że to pieniądze. Pieniądze, które jesteś gotów stracić, ponieważ jesteśmy w wciąż młodym i kruchym ekosystemie, nawet jeśli jest to obiecujące – zdecydowanie powinieneś przeprowadzić własne badania i nie słuchać pierwszego guru. Nawet licencjonowany ekspert popełnia błędy. Jeśli ten pierwszy jest tylko po to, by wzbogacić się na twoich plecach, ten drugi jest profesjonalistą, który ma określoną strategię handlową, która nie jest do utrzymania dla nowego gracza. W rzeczywistości jako pierwszy powie ci, aby zawsze sprawdzać oświadczenia, zarówno własne, jak i te, które rysujesz z prawej i lewej strony.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *