Czy kryptowaluta to przyszłość pieniądza?

Czy kryptowaluta to przyszłość pieniądza?

Jak będzie wyglądać przyszłość pieniądza? Wyobraź sobie, że wchodzisz do restauracji i patrzysz na cyfrową tablicę menu swojego ulubionego zestawu dań. Tyle że zamiast ceny 8,99 USD, jest pokazany jako 0,009 BTC.

Czy krypto naprawdę może być przyszłością pieniędzy? Odpowiedź na to pytanie zależy od ogólnego konsensusu co do kilku kluczowych decyzji, od łatwości użytkowania po bezpieczeństwo i przepisy.

Przyjrzyjmy się obu stronom (cyfrowej) monety i porównajmy tradycyjny pieniądz fiducjarny z kryptowalutą.

Pierwszym i najważniejszym elementem jest zaufanie.

Konieczne jest, aby ludzie ufali walucie, której używają. Co nadaje dolarowi wartość? Czy to złoto? Nie, dolar nie był poparty złotem od lat 70. Co zatem nadaje wartości dolarowi (lub jakiejkolwiek innej walucie fiducjarnej)? Waluta niektórych krajów jest uważana za bardziej stabilną niż innych. Ostatecznie ludzie ufają, że rząd emitujący te pieniądze zdecydowanie za nimi stoi i zasadniczo gwarantuje ich „wartość”.

Jak zaufanie działa z Bitcoinem, skoro jest zdecentralizowany, co oznacza, że ​​nie jest organem zarządzającym, który emituje monety? Bitcoin znajduje się na łańcuchu bloków, który jest w zasadzie internetową księgą rachunkową, która pozwala całemu światu przeglądać każdą transakcję. Każda z tych transakcji jest weryfikowana przez górników (osób obsługujących komputery w sieci peer-to-peer), aby zapobiec oszustwom, a także upewnić się, że nie ma podwójnych wydatków. W zamian za swoje usługi utrzymywania integralności blockchaina, górnicy otrzymują zapłatę za każdą weryfikowaną transakcję. Ponieważ istnieje niezliczona liczba górników próbujących zarobić pieniądze, każdy sprawdza, czy inni nie popełnili błędów. Ten dowód procesu pracy jest powodem, dla którego blockchain nigdy nie został zhakowany. Zasadniczo to zaufanie jest tym, co nadaje Bitcoinowi wartość.

Następnie przyjrzyjmy się najbliższemu przyjacielowi zaufania, bezpieczeństwu.

Co powiesz na to, że mój bank zostanie okradziony lub moja karta kredytowa zostanie obciążona oszustwem? Moje depozyty w banku są objęte ubezpieczeniem FDIC. Są szanse, że mój bank cofnie również wszelkie obciążenia mojej karty, których nigdy nie dokonałem. Nie oznacza to, że przestępcy nie będą mogli wykonywać akrobacji, które są co najmniej frustrujące i czasochłonne. To mniej więcej spokój umysłu, który pochodzi ze świadomości, że najprawdopodobniej zostanę uzdrowiony z wszelkich wykroczeń przeciwko mnie.

W kryptowalutach istnieje wiele możliwości wyboru miejsca przechowywania pieniędzy. Aby zapewnić sobie ochronę, konieczne jest sprawdzenie, czy transakcje są ubezpieczone. Istnieją renomowane giełdy, takie jak Binance i Coinbase, które mają udokumentowane doświadczenie w naprawianiu krzywd swoich klientów. Tak jak na całym świecie jest mniej renomowanych banków, tak samo jest w przypadku kryptowalut.

Co się stanie, jeśli wrzucę banknot dwudziestodolarowy do ognia? To samo dotyczy kryptowalut. Jeśli stracę dane logowania do określonego portfela cyfrowego lub giełdy, nie będę mieć dostępu do tych monet. Ponownie, nie mogę wystarczająco podkreślić, jak ważne jest prowadzenie interesów z renomowaną firmą.

Kolejna kwestia to skalowanie. Obecnie może to być największa przeszkoda, która powstrzymuje ludzi przed przeprowadzaniem większej liczby transakcji na blockchainie. Jeśli chodzi o szybkość transakcji, pieniądz fiducjarny porusza się znacznie szybciej niż kryptowaluty. Visa może obsłużyć około 40 000 transakcji na sekundę. W normalnych okolicznościach blockchain może obsłużyć tylko około 10 na sekundę. Jednak uchwalany jest nowy protokół, który zwiększy tę liczbę do 60 000 transakcji na sekundę. Znany jako Lightning Network, może sprawić, że kryptowaluty staną się przyszłością pieniędzy.

Rozmowa nie byłaby kompletna bez poruszenia kwestii wygody. Co ludzie zazwyczaj lubią w swojej tradycyjnej bankowości i metodach wydawania pieniędzy? Dla tych, którzy wolą gotówkę, jest to oczywiście łatwe w użyciu przez większość czasu. Jeśli próbujesz zarezerwować pokój w hotelu lub samochód do wynajęcia, potrzebujesz karty kredytowej. Osobiście używam mojej karty kredytowej wszędzie ze względu na wygodę, bezpieczeństwo i nagrody.

Czy wiesz, że istnieją firmy, które zapewniają to wszystko również w przestrzeni kryptograficznej? Monako wydaje teraz karty Visa z logo, które automatycznie przeliczają cyfrową walutę na walutę lokalną.

Jeśli kiedykolwiek próbowałeś przelać pieniądze komuś, kogo znasz, proces ten może być bardzo żmudny i kosztowny. Transakcje Blockchain pozwalają użytkownikowi wysłać kryptowalutę do dowolnej osoby w ciągu kilku minut, niezależnie od tego, gdzie mieszka. Jest to również znacznie tańsze i bezpieczniejsze niż wysyłanie przelewu bankowego.

Istnieją inne nowoczesne metody przesyłania pieniędzy, które istnieją w obu światach. Weźmy na przykład aplikacje takie jak Zelle, Venmo i Messenger Pay. Te aplikacje są używane codziennie przez miliony millenialsów. Czy wiesz również, że zaczynają również włączać kryptowaluty?

Aplikacja Square Cash zawiera teraz Bitcoin, a dyrektor generalny Jack Dorsey powiedział: „Bitcoin nie ogranicza się do kupowania i sprzedawania. Wierzymy, że jest to przełomowa technologia dla naszej branży i chcemy uczyć się tak szybko, jak to możliwe”.

Dodał: „Bitcoin oferuje możliwość uzyskania dostępu większej liczby osób do systemu finansowego”.

Chociaż jasne jest, że wydatki fiducjarne nadal dominują w sposobie, w jaki większość z nas przenosi pieniądze, raczkujący system kryptograficzny szybko zyskuje na popularności. Dowody są wszędzie. Przed 2017 rokiem trudno było znaleźć relacje w mediach głównego nurtu. Teraz prawie każdy większy serwis informacyjny o biznesie zajmuje się Bitcoinem. Od Forbesa po Fidelity, wszyscy ważą swoje opinie.

Jaka jest moja opinia? Być może największym powodem, dla którego Bitcoin może odnieść sukces, jest to, że jest sprawiedliwy, inkluzywny i zapewnia dostęp finansowy większej liczbie ludzi na całym świecie. Banki i duże instytucje postrzegają to jako zagrożenie dla swojego istnienia. Stoją na straconej pozycji w największym transferze bogactwa, jaki świat kiedykolwiek widział.

Wciąż niezdecydowany? Zadaj sobie następujące pytanie: „Czy ludzie ufają rządom i bankom z każdym dniem mniej lub bardziej?”

Twoja odpowiedź na to pytanie może być tym, co decyduje o przyszłości pieniądza.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o kryptowalutach, odwiedź moją stronę pod adresem learncryptoinvesting.com.

Źródło artykułu: https://EzineArticles.com/expert/David_Astman/2423964

http://EzineArticles.com/?Is-Cryptocurrency-the-Future-of-Money?&id=9969967

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *